Spiraaleja – Spirals

Pitkästä aikaa pari spiraalikorua ja yksi risti.
Couple of spirals and a cross.

Riipuksena on Bead Freakyn keraaminen riipus alla (koristeltu molemmilta puolilta) ja omatekoinen kuparisaviriipus päällä. Nauhassa on riverstone-helmiä, kookosta ja lasihelmiä.

The pendant is made of ceramic disc from Bead Freaky (decorated on both sides) and a copper clay double spiral on top of it made by me. The beads are riverstone, glass and coco.

Tämän riipuksen on tehnyt Birgitta Lejonklou. Itsetehty koristeltu tanko on kuparia ja väritetty antiikkikullalla. Helmet ovat lasia ja makeanvedenhelmiä, ammoniittia.

This pendant was made by Birgitta Lejonklou. The decorated bar is copper and it is made by me, and treated with antique gold. Beads are glass, freshwater pearls and an ammonite.

Rannekorun ristikuvioitu keskuslaattakin Birgitta Lejonkloun tekemä. Helmet ovat makeanvedenhelmiä, metalliosat patinoitua kuparia.

The bracelet focal with decorated cross is also by Birgitta Lejonklou. Beads are freshwater pearls, metal components patinated copper.

Please follow and like us:

15 Responses

  1. inkku
    | Vastaa

    Ovatpa upeita kaikki! Tuo tangollinen (heh) koru on mun lemppari, tykkään kuinka se oikein vetää katselle riipukseen!

  2. Niina
    | Vastaa

    Joka kerta kun katson näitä tekemiäsi koruja huokailen ja ajattelen kuinka luot aina uutta luopumatta rustiikkisesta tyylistä:D Nämä ovat niin upeita. Tuo tangollinen koru on sanoinkuvaamattoman hieno. Rannekorukin on mykistyttävä.

  3. Othel
    | Vastaa

    Kaunista, kaunista, olet ilmeinen lahjakkuus myös tarvikeshoppailun alalla.

  4. sole
    | Vastaa

    Kiitos inkku, hyvä jos vetää kun nuo Birgitan luomukset ovat niin upeita 🙂

  5. sole
    | Vastaa

    Kiitos paljon Niina, johtuu kai siitä että en osaa muunlaisia kuin rustiikkisia tehdäkään 🙂

  6. sole
    | Vastaa

    Kiitos Othel, varsinainen lahjakkuusalue on totisesti siellä, hyvät on keräilijägeenit 😉

  7. Meke
    | Vastaa

    Kuparisavesta tehtyä vähän harvemmin näkee – nämä ovat ihania ja omaleimaisia 🙂

  8. MAXIN HOPEAT
    | Vastaa

    Oho, todella komean rustiikkinen rannekoru. Pitäisi kaivaa esiin omatkin kuparisavet, hankittuna on…

  9. Muikku
    | Vastaa

    Oih joih ja silviisii, kuparisaveekii! Ja tuosta magasta en pääse irti. En mitenkään.

  10. Akvamarin
    | Vastaa

    Samaa mieltä kuin Niina. Rustiikkisuustaitosi ovat vertaansa vailla. Mahtavia koruja jälleen!

  11. Vikki
    | Vastaa

    Eihän tässä taas muuta voi kuin ihastella!
    Tykkään ihan erityissti ja valtavan paljon tuosta tangosta riipuksen yläpuolella tai siis tässä korusssa ihan kaikesta!

  12. Arna
    | Vastaa

    Aivan mieletön tunnelma näissä sinun koruissasi, mahtavia!

  13. ... rok
    | Vastaa

    ihailen näitä korujasi niin valtavasti että sanat loppuu kun pitäisi osata ihailua ilmaista … vahvaa, voimakasta, omaperäistä ja lopun edestä siis vain mykkää ihailua !!!

  14. Kati
    | Vastaa

    Todella ihania töitä taas! Suosikiksi nousi tuo toinen kaulakoru..

  15. sole
    | Vastaa

    Kiitoksia tosi paljon jokaiselle kommenteista. Mukavaa palautetta on aina niin ihana saada 🙂

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.